Uroczyste otwarcie WOK - 1988 r.Goście przed WOK.

 

Strona | 1 | 2 |

 

25 października 1988

Uroczyste otwarcie WOK

 

... ale najpierw była budowa. Trwała ponad 10 lat. Kiedy pierwszy raz dokonałem fotograficznego spojrzenia na Węgrów (1986) budynek na potrzeby WOK był jeszcze w budowie - nadal w surowym stanie.  Obejrzałem plany nowego budynku i ku mojemu zadowoleniu zauważyłem, że na pierwszym piętrze były zaprojektowane pomieszczenia na pracownię fotograficzną. Ucieszyłem się. Pełen nadziei... - ale o tym później.

Dzisiaj uroczyste otwarcie. WOK stał się na chwilę centrum kultury Województwa Siedleckiego. Goście dopisali. Władza z Siedlec stawiła się w komplecie. Z domów kultury i bibliotek wielu dyrektorów i animatorów kultury przyjęło zaproszenie. Powiało optymizmem, było miło i radośnie, choć nadchodzące zmiany wskazywały na nastanie ciężkich czasów dla kultury.

Powitanie gości nastąpiło przed budynkiem, w wejściu powieszona wstęga czekała na jej przecięcie i zaproszenie do środka.

 

 

 

 

powiększenie zdjęcia

 

 

 

 

 

I stało się. Dzieła dokończył Pan Wacław Kruszewski Dyrektor Wydziału Kultury i Sztuki
Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach.

 

 

 

Na holu goście podziwiali wystawa rzeźb twórców ludowych zgromadzonych w Muzeum w Łukowie.

 

Następnie wszyscy udali się na I piętro.

 

 

Tutaj propozycja obejrzenia mojej wystawy Jesień w parku. Zdjęcia wykonałem w Siedlcach, co niektórzy z gości zauważyli. Zaprezentowałem prace wykonane w izohelii, nawiązując tą techniką do zbliżającego się okresu fotografii cyfrowej. W tym samym miejscu zaprezentowałem (1989) grafikę komputerową w fotografii, jedną z pierwszych wystaw tego typu w Polsce.

 

Węgrów cyfrografią stoi - przez chwilę - ktoś powiedział NIE!

 

Po drugiej stronie - vis a vis wystawy, wg planu budowy powinno być wejście do pracowni fotograficznej. Niestety to pomieszczenie adaptowano na gabinet dyrektora WOK. Korzystałem z pomieszczeń w Domu Gdańskim - zawilgoconych i zagrzybionych. Więcej na ten temat piszę tutaj 

 

Pocieszeniem dla mnie było otrzymanie z puli Wojewody Siedleckiego kluczy do mieszkania w Węgrowie  - w tym samym roku 1988 w sierpniu zamieszkałem w Węgrowie.

 

Goście udali się do innych pomieszczeń...

 

 

 

Sala wykładowa.

 

Otwarcie WOK było okazją do przeprowadzenia krótkich roboczych spotkań. 

 

 

Władza przy kawie w gabinecie dyrektora - tutaj miała być wspomniana pracownia fotograficzna. 

 

W chwili naciskania spustu migawki, patrząc na te kadry widziałem moją węgrowską klęskę na polu fotografii cyfrowej - tutaj wygrała tzw. "prowizorka". Wszyscy powinni wiedzieć, że kultura jest wymagająca - zawsze jest potrzeba poważnego traktowania jej - to nie jest zabawka. Wówczas tylko będzie jaśniało jej piękno, które noszą w sercu jej animatorzy, artyści, pasjonaci, jej odbiorcy, - My Polacy. Piękno Małej Ojczyzny - pięknem Polski.

 

 

 ...

 

Inne spotkania dotyczących zagadnień domów kultury w sali wykładowej na I piętrze

 

 

 

 ...

 

I spotkanie dotyczących zagadnień bibliotek w kawiarni.

 

 

 

 

Po spotkaniach zaproszono wszystkich gości na salę widowiskową, a tutaj... »

 

 

 

Strona | 1 | 2 |

 

na stronie od 2014.09,13


Copyright © design and photos by Michał Kurc