Moje rozważania - Nowe światło?


 


Zasmuca mnie to wszystko, co zniewala umysły ludzkie i utrudnia relację z drugim człowiekiem, kreśli fałszywy portret rzeczywistości. - Michał Kurc


 

Świadkowie Jehowy

Nowe Światło...(?)

 

"Świadkowie Jehowy są zdania iż sprawdzaniu pod kątem zgodności z Pismem Świętym winny być poddawane wszelkie nauki religijne - niezależnie od tego, czy je głoszą Świadkowie czy kto inny". - Towarzystwo Strażnica - ŚWIADKOWIE JEHOWY W DWUDZIESTYM WIEKU. Wyd. rok 1989 str. 3.

 

Dlaczego nie zostałem Świadkiem Jehowy?

 

Na początku lat dziewięćdziesiątych XX w. przeprowadziłem wiele rozmów ze Świadkami Jehowy. Byli to głosiciele, starsi zboru i bracia podróżujący. 

Zachęcali mnie, żebym przyjął ich nauki. Zauważyłem w nich wiele niezgodności z Pismem Świętym oraz istotne zmiany w Przekładzie Nowego Świata. Np. wskazałem jak w Jeremiasza 29:10 zmieniono znaczenie proroctwa dotyczącego "siedemdziesięciu lat dla Babilonu". Dokonano prawie niezauważalnej zmiany z "dla Babilonu" na "w Babilonie" - próbując w ten sposób umocnić błędną naukę o zburzeniu Jerozolimy i spaleniu świątyni - błędnie podając rok 607 p.n.e.  Dlatego postanowiłem dokładnie sprawdzić nauki Świadków Jehowy z Biblią... - tak jak to czynili Berejczycy (Dz. 17:11).

 U mnie pojawiły się wątpliwości i pytania.

 Wiele z nich pozostało bez odpowiedzi pomimo deklaracji głosicieli, że na nie odpowiedzą - np. "odpowiemy panu podczas kolejnego spotkania"... Nie odpowiedzieli, dlatego nie zostałem Świadkiem Jehowy, a moje rozważania upowszechniłem na tej stronie.


"Pokolenie 1914 - zobaczy i przeżyje..."

W 1989 roku Świadkowie Jehowy usiłowali namówić mnie do przyjęcia przepowiedni Ciała Kierowniczego o pokoleniu 1914 r. - "Panie Michale, to ten czas, koniec tych wszystkich rzeczy stanie się za tego pokolenia, pan zalicza się do tego pokolenia, niech pan posłucha obietnicy Jehowy: "Część pokolenia, które żyło w roku 1914, zobaczy i przeżyje koniec tego systemu rzeczy..."

 

Za każdym razem odpowiadałem Świadkom Jehowy, że to nie była obietnica Stwórcy, a błędna nauka Ciała Kierowniczego - niezgodna z Biblią, głoszona przez głosicieli od domu do domu.

 

Poruszyłem ten temat nawet w jednym z wielu listów do Biura w Nadarzynie (fragment):

 

Z mojego listu 

do Towarzystwa Strażnica w Nadarzynie


"Już niedługo niektórzy z Was się przekonają, że miałem rację."


 

 dn. 28.05.1995 r.


Towarzystwo STRAŻNICA 

w NadarzynieDotyczy: SCE:SSE 9 maja 1995.

...

Przepowiadano nastanie Armagedonu np. na rok 1914, 1918, 1925, 1975 

i obecnie, że Stwórca dał obietnicę: "Zanim przeminie pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914 nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo".

 

Panie i Panowie z Towarzystwa Strażnica w Nadarzynie, to zdanie drukowane w każdym numerze Przebudźcie się! nie jest obietnicą Boga Jehowy, a jest błędną nauką Ciała Kierowniczego. 

 

Oczywiście nie wierzycie moim słowom, może nimi Was dzisiaj obrażam, za co bardzo przepraszam, ale taka jest prawda. 

 

Już niedługo niektórzy z Was się przekonają, że miałem rację.

...

Trudno było uwierzyć Świadkom Jehowy, że już po 5 miesiącach Strażnica odstąpiła od tej błędnej nauki i okazało się, że (może to nieskromnie zabrzmi) moja przepowiednia sprawdziła się, a tym samym:

 


... prawda była po mojej stronie, a błędna nauka była po stronie Świadków Jehowy.


 

Uwaga!

Wszystkie przepowiednie o czasie nastania Armagedonu czy powtórnym przyjściu - tzw. "niewidzialnej obecności" głoszone przez Świadków Jehowy nie sprawdziły się.

 


Moje rozważania:

 

  


Galerie:


 

Ciekawy Zgromadzeń Świadków Jehowy, udałem się w roku 1990 na Kongres do Warszawy.

"Niektórzy słudzy Jehowy czasami spekulują......"

Z listów do Biura Świadków Jehowy w Nadarzynie.

Zważ, że przed naukami fałszywych nauczycieli Pana Jezus ostrzegał.

Od dawna zastanawiam się czy to słusznie, że nie bierzemy czynnego udziału w Pamiątce?

Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ...

Rok 1844 był początkiem "drogi" przyszłych Świadków Jehowy.

Są osoby, które widzą więcej, pragną żyć w prawdzie...

 

 

 


Przystań... "w raju na ziemi". © by Michał Kurc

 

Świadkowie Jehowy o dobrym sercu, odpowiedzialni - poszukujący prawdy, podzielili się swoimi rozważeniami ze mną. Np. pani Mariola:

 


LISTY

- "... Przecież Berejczycy za to zostali pochwaleni że badali jak się sprawy mają." 


 

 

@ List Pani Marioli Świadka Jehowy 

pojawienie się tzw. pierwszej miłości do prawdy, na drugi plan odsuwają dociekania, rozważanie, nie mówiąc już o sprawdzaniu prawdomówności i rzetelności braci, co do podawanych przez nich faktów.


 

Sent: Monday, December 03, 2007 7:40 PM

Witam !
Dziękuję za odpowiedź w temacie Pamiątki. Nie widzę przeszkód podania mojego imienia. Nie mam zamiaru sprawić niczego niewłaściwego, wręcz przeciwnie. Przecież Berejczycy za to zostali pochwaleni że badali jak się sprawy mają. 

 

"No cóż, powiedzmy sobie szczerze, studium Biblii przygotowujące do chrztu to bardzo często czas w którym fascynacja prawdą biblijną i pojawienie się tzw. pierwszej miłości do prawdy, na drugi plan odsuwają dociekania, rozważanie, nie mówiąc już o sprawdzaniu prawdomówności i rzetelności braci co do podawanych przez nich faktów. Być może takie ślepe podporządkowanie niektórym faktom, nowemu światłu itp. ma jakiś wyższy cel.
Niestety coraz częściej zastanawiam się nad tym i póki co nie podejmuję dyskusji w zborze (nie ma sensu), ponieważ nie chcę wprowadzić zamieszania w życie mojego męża i dzieci. Tym razem wolałabym być dobrze przygotowana.

 

Serdecznie pozdrawiam. 

Mariola

 

 


Co czynić Panie Michale?


 

@ Listy pana Rajmunda Świadka Jehowy


Nie mam zamiaru oszukiwać ludzi i głosić nieprawdę!


 

Sent: Wednesday, December 17, 2008 6:44 PM
Subject: Prawda

Szanowny Panie Michale,

po przeczytaniu wielu Pańskich artykułów, jestem mocno zszokowany tym co przeczytałem i powiem Panu szczerze – nie wiem co czynić?

 

Nie mam zamiaru oszukiwać ludzi i głosić nieprawdę!
Czy może mi Pan pomóc? Co czynić Panie Michale?

Wyrazy szacunku

Rajmund Świadek Jehowy

 

 

 

 


Kongres 1990 - "Czysta mowa"


 

Ciekawy Zgromadzeń Świadków Jehowy - jako osoba zainteresowana, uczestniczyłem w pierwszym Międzynarodowym Kongresie zorganizowanym w Warszawie na Stadionie Dziesięciolecia. 

Według mnie zgromadzenie miało na celu pokazać zebranym wielkość i siłę Organizacji. Zastany klimat zapewne był krzepiący dla nowo wstępujących do Organizacji i zachętą do zwiększenia wysiłku Świadków Jehowy w głoszeniu fałszywej przepowiedni - to pokolenie 1914 roku... więcej »


Publikowane materiały pochodzą z mojego archiwum.