72 rocznica odzyskania niepodległości - Węgrów'90. 

Wystawa w WOK.

 

72. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

DO OBYWATELI 

MIASTA I POWIATU WĘGROWSKIEGO

 

72 rocznicę odzyskania niepodległości mieszkańcy Węgrowa uczcili uczestnicząc w:

- manifestacji patriotycznej na cmentarzu w dniu 9 listopada z udziałem delegacji młodzieży szkolnej; złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze; słowo o rocznicy wygłosiła p. Wanda Kosińska.

- w uroczystej Mszy Św. celebrowanej przez ks. Kanonika E. Domańskiego uczestniczyły w niej m.in. poczty sztandarowe wielu organizacji.

- podczas sesji historycznej referaty wygłosili znani z zaangażowania społecznego i miłości do naszego miasta panowie Sławomir Kosiński i Tadeusz Wangrat; w programie artystycznym "A teraz będzie Polska" wystąpili artyści teatrów warszawskich: Cezary Domagała, Jakub Szyliński i Wojciech Piętowski.*|

 


  

DO OBYWATELI MIASTA i POWIATU WĘGROWSKIEGO 

W celu rozbrojenia i natychmiastowego usunięcia nienawistnych nam władz okupacyjnych z terenu powiatu Węgrowskiego powstał Tymczasowy Komitet Wykonawczy m. Węgrowa i Powiatu który dokonawszy rozbrojenia i usunięcia niemców w dniu 11 Listopada objął władzę w powiecie. 
Komitet Wykonawczy palni swą wiedzą tymczasowo mając jedynie na celu utrzymanie, porządku i bezpieczeństwo mieszkańców jak również zachowanie majątku państwowego odebranego od okupantów. 
Komitet Wykonawczy złoży swoją władzę w ręce władz powiatowych zaminowanych przez Rząd Polski, natychmiast po ich przybyciu do Węgrowa. 

W tej niezmiernie doniosłej chwili Komitet Wykonawczy zwraca się do mieszkańców o poparcie go w pracy, bezwzględne spełnianie wszelkich jego zarządzeń zdążających ku dobru ogólnemu. 
Węgrów, dnia 13 listopada 1918 r. 

 

 

 

*| Tekst: Głos Węgrowa nr 6 1990r.

 

 

na stronie od 7 maja 2014 r.


Copyright © design and photos by Michał Kurc