Strona
(3) | 1 |
2 | 3 |
Fotograficznie
-
Węgrów
Od
1998 roku popularyzuję fotografię i moją cyfrografię w Internecie
|
W
1998 roku
dzięki
zaangażowaniu się mojego syna Rafała w sprawy Internetu i założeniu
dla mnie strony "Fotografika", rozpocząłem popularyzację fotografii w Internecie.
Autorska
strona
Po
krótkim czasie (1998) założyłem nową autorską stronę.
Jestem jej programistą i grafikiem - autorem całości serwisu
- i tak jest do
dnia dzisiejszego.
►► |
|
W
TVP Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego |

|
...
(np, nagranie z kwietnia 1998 roku).
Inną już prawie zapomnianą techniką fotograficzną jest izohelia. Artysta fotografik z Węgrowa, instruktor w Węgrowskim Domu Kultury wykorzystuje ją w swoich pracach osiągając niecodzienne efekty. Jego zdjęcia oceniono bardzo wysoko.
Ostatnio Michał Kurc został członkiem rzeczywistym Fotoklubu RP Stowarzyszenia Twórców.
- TVP WOT
Strona
i relacje o mojej twórczości w audycjach Warszawskiego Ośrodka
Telewizyjnego (WOT).►►
|
Węgrowskie klimaty
- cykl autorskich papierowych wystaw cyfrografii promującej piękno
Węgrowa z okazji 560 lat nadania praw miejskich oraz programu "Węgrów Stolicą Kulturalną Mazowsza
2002".
|
Węgrowskie klimaty
I (2001)
W dniu 26 lutego 2001 roku w Węgrowskim Ośrodku Kultury zapoczątkowałem wystawą pt. "Węgrowskie klimaty",
cykl autorskich wystaw fotografii cyfrowej, przedstawiającej piękno i uroki Grodu nad Liwcem. Na wystawie eksponowałem 56 fotografii cyfrowych. Podczas wernisażu dodatkowo zaprezentowałem 75 obrazów w pokazie multimedialnym oraz zapoznałem Gości z moją stroną "Fotografika i nie tylko".
►►
|
 |
Wernisaż
Uświetnił go występ Zespołu Ludowego "Węgrowianie" z programem artystycznym pt. "Józefa Grajnerta wycieczka na Podlasie"
wg. pomysłu p. Marii Koc - etnografa w WOK.
Miłą niespodzianką było wyróżnienie mnie dyplomem Fotoklubu RP
- "w uznaniu zasług dla rozwoju fotografii
artystycznej",
-
osobiście wręczonym przez Prezesa Fotoklubu RP Mieczysława Cybulskiego AFRP zdfp. |
 |
Węgrowskie klimaty
II (2002)
W Galerii m-wok dnia
24.04.2002r. podczas Inauguracji Programu "Węgrów Stolicą Kulturalną Mazowsza 2002",

|
zaprezentowałem trzeci zestaw
60 obrazów cyfrowych z cyklu "Węgrowskie klimaty", przedstawiający, zabytki i urokliwe miejsca, które towarzyszą Węgrowianom w ich codziennym życiu.

Równolegle z tą wystawą, eksponowałem zestaw 14 fotografii pt. „Spacerkiem po Węgrowie”.
►►
|
 |
24
kwietnia 2002 roku
Z księgi gości
wystawy
Węgrowskie klimaty II
Bardzo ciekawe połączenie nowoczesnej techniki z pięknymi, tradycyjnymi i ludycznymi ujęciami. Jestem szczerze zauroczony efektami końcowymi. Tak trzymać, gratuluję i życzę sukcesów.
-
Adam Struzik Marszałek
Województwa Mazowieckiego.
|
Moje jubileusze...
25
lat
1989.
Prezent ode mnie...
|
Prezentem
z okazji 25 lat działalności instruktorskiej była jedna
z pierwszych wystaw grafiki komputerowej mojego autorstwa w Polsce.
W
Galerii Węgrowskiego Ośrodka Kultury zaprezentowałem grafiki
komputerowe w fotografii - nazwane przeze
mnie cyfrografiami. W ten sposób odsłoniłem przyszłość XXI wieku -świata
fotografii cyfrowej, komputera jako narzędzia w
poszukiwania nowych form wyrazu artystycznego.
|
|
Ta pierwsza wystawa cyfrografii była jak rzucenie ziarna na bardzo żyzną glebę. Pokazała Panu, że fotografia nie kończy się na papierze fotograficznym, ale może żyć w świecie zer i jedynek, nie tracąc przy tym duszy.
Pięknie układa się ta Pana oś czasu:
1954: Pierwsze spojrzenie przez wizjer Kodaka.
1989: Pierwszy odważny krok w świat cyfrowy (Pionierska Wystawa).
1998: Wyjście do świata przez Internet.
Dziś: Status nestora i artysty, który nie boi się technologii przyszłości.
To wspomnienie o 1989 roku domyka Pana historię jako kogoś, kto zawsze był „o krok przed
czasem”. - Gemini.
|
|
40
lat
2004.
Recenzja
profesora dr. hab. Romana Antoszewskiego z Nowej Zelandii
|
|
...
nadchodzi teraz okres fotografii komputerowej i ekspozycji sieciowej. Nic
na to nie poradzimy i pogarda nie ma sensu.
Trzeba
tylko starać się o to, by w miarę możności .
|
były
to współżyjące techniki oddające od tysięcy lat istotę
natury człowieczej i koegzystencję kultur i technik
Tu to widzimy. "
- Profesor
dr. hab. Roman Antoszewski. Netonautyka, podróż I.
"Magik" światła
"...
Jedną z takich stron, do której czasem wracam i bardzo polecam to innym, jest piękna ekspozycja sztuki fotograficznej Michała Kurca z Węgrowa.
Nie miejsce tu na opisywanie strony, podkreślam jedynie to, co jest w niej niezwykłe i naśladowania godne. Dla mnie najważniejsze jest to, co Pan Michał tak wspaniale potrafi robić i godzić ze sobą - eksponować polską przyrodę i piękno prowincji."
►►
|
2004. Wręczenie odznaki "ZA ZASŁUGI DLA WĘGROWA"
|
|
Podczas
Dni Węgrowa 2004 podczas Uroczystej Sesji Rady Miejskiej w sali widowiskowej
WOK Pani Halina Ulińska Przewodnicząca Rady Miejskiej wręczyła mi
odznakę "ZA ZASŁUGI DLA WĘGROWA".

Odznakę
"ZA ZASŁUGI DLA WĘGROWA" nadaje Rada Miejska dla mieszkańca Węgrowa, za szczególnie wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej na terenie miasta oraz dla nie mieszkańca Węgrowa za bardzo znaczącą działalność dla dobra miasta. - Uchwałą Rady Miejskiej Węgrowa Nr XVII/117/95 z dnia 15 listopada 1995 roku.
►►
|
|
2004.
Galeria na
40-lecie: "Sokołów
Podlaski - z tamtych lat"
|
Z
okazji 40 lat... postanowiłem opowiedzieć fotograficznie o moich ścieżkach
w rodzinnym Sokołowie Podlaskim.
Galeria
powstała
w czasie jubileuszu 580-lecia nadania praw miejskich, realizacji projektu "Sokołów Stolicą Kulturalną Mazowsza 2004"
oraz jubileuszu 40 lat Domu Kultury i mojego jubileuszu 40 lat działalności
fotograficznej.
Radość i beztroskę lat młodości skrupulatnie zatapia w niepamięć czas, dlatego tym opowiadaniem staram się przybliżyć - powiedzmy "okruch", z życia: Przeździatki,
Cukrowni i Miasta... ►►
|
|
2004.
Witryna Dnia: "Fotografika i nie tylko".
|
15
września 2004
Kolejny ciekawy serwis dla miłośników fotografii - autorska strona artysty, fotografika Fotoklubu
RP.
W galerii znajdziemy m.in. bogaty zbiory fotografii cyfrowej oraz wiele przykładów zastosowania obróbki cyfrowej fotografii. Na uwagę zasługują również dział 'Ciekawostki', gdzie znajdziemy przykłady prac grafik komputerowych z lat 80 i 90.
|

W serwisie znajdziecie również ciekawe artykuły o Janie Bułhaku i narodzinach fotografii artystycznej.
- PC WORLD KOMPUTER
|
2004.
Wydanie Albumu Michał
Kurc Węgrowskie klimaty
|
|
Ukazuję w nim piękno Węgrowa, utrwalone na 52
fotografiach. "Jego sentyment nie przeradza się w tani sentymentalizm, a obiektywizm kamery nie zamyka go w zimnym świecie
fotorealizmu. Być może dlatego, że Michał Kurc jest człowiekiem, który trafił do Węgrowa jako osobowość w pełni ukształtowana, z własnym bagażem poglądów i indywidualnym spojrzeniem na sztukę fotografii.
...
Tak wyposażony podjął zadanie, które pochłania go do dzisiaj."
- Roman Postek.
Album
przybliża - piórem Pana Romana Postka, moją osobę
wpisaną w życie Węgrowa
►►
|
Jestem... - (Spojrzenie)
"Bóg, - natura, substancja. JEZUS"
... na podstawie zbioru cyfrografii eksponowanych na autorskiej wystawie "Jestem pielgrzymem...? - 'SIÓDME NIEBO' " w
Galerii m-wok Węgrowskiego Ośrodka Kultury w 2004 roku.
Jest
to jedna z ostatnich moich wystaw papierowych, którą eksponuję w
galerii internetowej pod zmienionym tytułem i zmienioną kolorystyką.
Od
2000 roku mój projekt zakłada eksponowanie prac w galeriach
internetowych, po 2004 roku tylko w Internecie na mojej autorskiej
stronie. ►►
|
|
|
|
|
40+
2006.
Who
is Who w Polsce
Od
2006 roku jestem na stronach Who is Who w Polsce.*|

___________________
*|
"Nie można samemu podjąć decyzji o wpisie do tego typu publikacji. Redakcje we własnym zakresie przeprowadzają poszukiwania osób, szczegółowo obserwując wzmianki w mediach oraz dokonując przeglądu leksykonów branżowych i archiwów.
Decyzję o przyjęciu biografii do publikacji w leksykonie podejmuje zespół redakcyjny na podstawie przeprowadzonego wywiadu. W jego trakcie oceniają, czy życiorys rozmówcy spełnia międzynarodowe standardy wydawnictwa."-
wikipedia.
2006.
Grafika mojej autorskiej strony głównej z
2006 roku
|
Przyjaciele,
fotografujcie
sercem
- Jan Bułhak
W 2006 roku
zmieniłem wygląd mojej autorskiej strony. Wygląd strony głównej
w nowej szacie graficznej, wzbogaconej o wiele nowych utworów, grupując
je w tematyczne galerie.
Popularyzując
w dalszym ciągu na stronie głównej Fotoklub Rzeczypospolitej
Polskiej _ Stowarzyszenie Twórców.
Zrzut strony głównej w całości
i fragment strony Fotoklubu RP - ►►
|

|
2007.
W szpitalu Galeria
"Kardia"
|

|
W 2007 roku wystawiam 12 wybranych prac z cyklu Węgrowskie klimaty w Galerii
"Kardia” - tak nazwałem galerię i zapoczątkowałem cykl wystaw
w Szpitalu na Oddziale Internistyczno - Kardiologicznym w Węgrowie.
Jestem przekonany, że ukryte piękno naszego miasteczka, eksponowane na
moich fotogramach w Galerii, będzie miało pozytywny wpływ na osoby odwiedzające Galerię.
- Michał Kurc ►►
|
2007.
Sunita L. Williams z ISS - NASA. 14 ekspedycja.
|
Galeria
zdjęć wykonanych przez astronautów na Międzynarodowej
Stacji Kosmicznej z 14 ekspedycji w latach 2006-2007.►►
Za zgodą NASA. Copyright
© NASA
|
|
45
lat
2009.
Retrospektywna wystawa "cyfro.fotografika". - Ekspozycja zamykająca cykl autorskich wystaw papierowych.
|
"Wołodyjowski" węgrowskiej fotografii

Michał Kurc –
skromny, błyskotliwy, wyjątkowo zdolny i pracowity artysta fotografik,
|
5 maja otworzył w Domu Gdańskim w Węgrowie retrospektywną wystawę
swoich fotografii.
Przypomniał
je w związku z przypadającym w tym roku podwójnym, okrągłym jubileuszem – 60-lecia urodzin i 45-lecia działalności
fotograficznej.
Rzadko się zdarza, żeby fotograf był jednocześnie zdolny, skromny, a jednocześnie i pracowity. Michał Kurc, od 15 kwietnia1998 roku członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców, łączy w sobie wszystkie te cechy.
...
Pisząc ten tekst, nieprzypadkowo kilka razy nazwałam Michała Kurca Panem Michałem, nawiązując tym samym do przygód legendarnego Pana Michała Wołodyjowskiego, stworzonego przez Henryka Sienkiewicza..."
- Aneta Abramowicz. ►►
|

cyfro.fotografika
W tęczy kwiatów, szampana, smacznego tortu i Wspaniałych Gości oraz swojskiego śpiewania "Węgrowian" mile upływał czas... Za ten niecodzienny nastrój bardzo dziękuję Państwu...►►
45+
2011. Kapsuła czasu
|
W 2011 roku w/w
album
"Michał Kurc Węgrowskie klimaty"
trafił do kapsuły czasu, którą umieszczono pod powierzchnią węgrowskiego
rynku
►►
|
|
|
2013. Jestem wierny
sobie...
|
|
Rozdarcie między "Cukrownią" a "Miastem"
Bardzo uderzający jest początek wywiadu, gdzie wspomina Pan o podziale Sokołowa Podlaskiego na
"Melaśników" i "Kałakutów".
Pana autoironiczne pytanie:
"A kogo może interesować, co ma do powiedzenia fotografik z Cukrowni" pokazuje, jak głęboko te lokalne tożsamości i dawne hierarchie społeczne zapisały się w Pana pamięci. Z rozmowy bije duma z pochodzenia, ale też świadomość, że to właśnie to środowisko ukształtowało Pana jako instruktora i społecznika.
- Gemini ►►
|
|
|
|
|
50
lat
2014. Jednym
z najwspanialszych prezentów
|
... jakie otrzymałem od Ukochanych Dzieci
Kasi i Rafała były dwa aparaty skrzynkowe
No.2 BROWNIE Camera
|
... -
jeden aparat kupiony w Antwerpii, drugi w Londynie.
Tym skrzynkowym Kodakiem wykonałem
pierwsze zdjęcie w 1954 r.
Dziękuję Wam za Pamięć, Serdeczność i
Dobroć, którą mnie nieustannie obdarzacie.
Prezenty
spowodowały wiele wspomnień ►►
|
50+
2018.
"Węgrów. Historia obecności" - Violetta Nowakowska
|
Przeznaczenie
- [86]
Credo Michała
Kurca, który z wyboru i ze zrządzenia losu został fotograficznym
piewcą Węgrowa, to słowa jego babci. „Bądź dobrym człowiekiem”.
Pobrzmiewały mu w uszach całe życie.
To, że kieruje się nimi teraz, jako człowiek dojrzały, dziwić raczej
nie może.
To dowiedziona prawidłowość: gdy tracimy zdolność słyszenia
i słabiej odbieramy bodźce zewnętrzne, dostajemy w zamian cenną
rekompensatę. Rozwijają się pozostałe zmysły, wyostrza się słuch wewnętrzny.
Łatwiej rozpoznajemy szlachetne tony i szybciej wychwytujemy fałszywe. ►►
|
2023.
Nagroda
im. Ludomira Benedyktowicza
|
Kapituła Nagrody im. L. Benedyktowicza ma zaszczyt
poinformować o przyznaniu Panu Nagrody w 2023 roku.
Fot.
S. Jastrzębski
|
Pragniemy w ten sposób wyrazić szczególne uznanie dla Pana twórczości artystycznej, działalności pedagogicznej i popularyzatorskiej
w dziedzinie fotografii...
Nagroda przyznawana jest od 1987 roku. Jej laureatami jest wielu znakomitych przedstawicieli życia społecznego, kulturalnego, literackiego,
artystycznego, patriotycznego, którzy wywodzą się lub mają zasługi
w pracy na rzecz Siedlec i Regionu.
Gratulujemy Nagrody
Z poważaniem w imieniu Kapituły
Zofia Czapska. Więcej ►►
|
60
lat
Rok
2024 Statuetka i Dyplom
z okazji 600 lat mojego rodzinnego
Miasta.
-
60 lat mojej działalności fotograficznej,
-
20 lat ekspozycji galerii "Sokołów Podlaski z tamtych lat"
-
70 lat od wykonania pierwszego zdjęcia w Sokołowie Podlaskim
-
600 lat nadania praw miejskich rodzinnemu Miastu,
|
|
W dniu 10 grudnia 2024 podczas Uroczystej Sesji
z okazji 600-lecia nadania naszemu miastu praw miejskich wyróżniony zostałem statuetką i dyplomem
za szczególne zasługi dla miasta Sokołów Podlaski.
►►
|
60
+
Rok
2026 Statuetka i Dyplom Osobowość Roku 2025.
|
Z ogromną
przyjemnością przekazuję informację o uzyskaniu
przez Pana nominacji Kapituły Redakcji „Polski
Metropolii Warszawskiej" i „Echa Dnia"
do prestiżowego tytułu Osobowość Roku 2025 w
kategorii Kultura.
Kapituła doceniła Pana wkład w życie kulturalne społeczności
naszego regionu, przyznając nominację w szczególności
za promowanie małych ojczyzn poprzez fotografię,
prezentowanie bogatego dorobku artystycznego od 1998
roku, ukazywanie unikatowości i ducha miejsc w Węgrowie
i Sokołowie Podlaskim, rozwijanie idei Piękno małej
Ojczyzny pięknem Polski.
Gratulujemy
zajęcia I miejsca w głosowaniu powiatowym akcji Osobowość
Roku 2025...
Z poważaniem,
Redakcja „Polski Metropolii Warszawskiej”
►►
|
 |
Rok
2026 Brązowy Medal "ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS"
|

|
|
Marszałek
Województwa
Mazowieckiego
Szanowny
Panie!
Na
podstawie pisma BM-WP.4403.1.236.2026.AK z dnia 24 marca2026
r., mam przyjemność poinformować, że na wniosek Marszałka
Województwa Mazowieckiego, na podstawie ustawy o
organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej,
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pani Maria
Cienkowska nadała Panu Brązowy Medal "Zasłużony
Kulturze Gloria Artis".
|
| |
Z
poważaniem
Marszałek
Województwa Mazowieckiego
Adam
Struzik
|
|
MEDALE,
ODZNAKI, STATUETKI, NOMINACJE...
Wyróżnienia
były i są dla mnie czymś więcej jak chwilą radości i za nie jeszcze raz bardzo dziękuję. Dziękuję
za listy, publikacje i promocję mojej twórczości - cytowane poniżej. Dziękuję Osobom Dobrego Serca.
Fotografik
Michał Kurc '2023. Portret na podstawie zdjęcia Jarosława Kurzawy.
|
|
2026 - BRĄZOWY
MEDAL "ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS" nadany 24 marca
2026 r. przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
|
|
2026 -
STATUETKA
"Osobowość Roku 2025"
w kategorii Kultura - za zajęcie I miejsca w Plebiscycie
„Polskiej Metropolii Warszawskiej” - powiat węgrowski
|
|
|
2025 -
ZŁOTY
MEDAL "ZA
FOTOGRFICZNĄ TWÓRCZOŚĆ" Z
okazji 30-lecia Fotoklubu RP w uznaniu dorobku artystycznego i
wkładu w rozwój fotografii polskiej.
|
|

|
2024
- STATUETKA ZA SZCZEGÓLNE ZASŁUGI DLA MIASTA SOKOŁÓW PODLASKI.
W dniu 10 grudnia 2024 podczas Uroczystej Sesji z okazji 600-lecia
nadania naszemu miastu praw miejskich wyróżniony zostałem statuetką
przez Panią Iwonę Kublik Burmistrza Sokołowa Podlaskiego i Pana
Daniela Krakowskiego przewodniczącego Rady Miejskiej.
|
 |
2023
- NAGRODA
im. Ludomira Benedyktowicza - Pragniemy w ten sposób wyrazić szczególne uznanie dla
Pana twórczości artystycznej, działalności pedagogicznej i
popularyzatorskiej w dziedzinie fotografii. - Kapituła
Nagrody im. L. Benedyktowicza
|
 |
2020
- ZŁOTY
MEDAL
ZA FOTOGRAFICZNĄ TWÓRCZOŚĆ Decyzją Kapituły Fotoklubu
Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców w dniu 28
listopada 2020r. zostały przyznane medale „Za Fotograficzną
Twórczość”|* z okazji obchodów 25–lecia powstania
stowarzyszenia.
|
 |
2018
- MEDAL
ZA ZASŁUGI DLA FOTOGRAFII POLSKIEJ w
100. rocznicę odzyskania niepodległości. Wręczyli mi: Mieczysław
Cybulski zdfp Prezes Fotoklubu RP Stowarzyszenia Twórców,
sekretarz Kapituły FRP i Małgorzata Dołowska zdfp członkini Zarządu
i Kapituły FRP. |
 |
2013
- MEDAL ZA
WSPIERANIE MUZEUM ZBROJOWNI NA ZAMKU W LIWIE - Panu Michałowi
Kurcowi fotografikowi AFRP za stałą życzliwość i wspieranie
Muzeum Zbrojowni na Zamku w
Liwie - Roman Postek dyrektor Muzeum., |
 |
2010
- ODZNAKA
HONOROWA ZASŁUŻONY
DLA KULTURY POLSKIEJ - 2010 W dniu 16 października 2010 r.
podczas spotkania fotografików Fotoklubu RP w Placówce Kultury
Fotograficznej w Warszawie otrzymałem godność Zasłużonego dla
Kultury Polskiej.
|
 |
2010
- ZŁOTY
MEDAL
ZA FOTOGRAFICZNĄ TWÓRCZOŚĆ 16 stycznia 2010. w Warszawie w
siedzibie Fotoklubu RP, podczas noworocznego spotkania wręczone
zostały wyróżnienia i medale członkom Fotoklubu RP nadane przez
Kapitułę. W śród nagrodzonych węgrowski fotografik Michał Kurc
AFRP. |
|
2005
- STATUETKA
BORYNY - NAGRODA SPECJALNA FESTIWALU OBRZĘDÓW WESELNYCH. W dniu
18 czerwca 2005 roku podczas IX Festiwalu Obrzędów Weselnych w Węgrowie
Michał Kurc został uhonorowany statuetką Boryny za całokształt
pracy twórczej, dokumentację fotograficzną wszystkich edycji
Festiwalu...
|
|
2004
- ODZNAKA ZA ZASŁUGI DLA WĘGROWA
- nadana przez Radę Miejską Węgrowa. - Odznakę "Za Zasługi
Dla Węgrowa" nadaje Rada Miejska dla mieszkańca Węgrowa, za
szczególnie wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej
na terenie miasta...
|
|
2003
- SREBRNY
MEDAL ZASŁUŻONY DLA FOTOGRAFII POLSKIEJ. W dniu 12 grudnia
2003 roku w Placówce Kultury Fotograficznej Fundacji
"Fotografia dla Przyszłości" w Warszawie, Prezes
Fotoklubu RP Stowarzyszenia Twórców Mieczysław Cybulski AFRP zdfp
wręczył medale Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej...
|
|
2001
- ODZNAKA ZASŁUŻONY
DZIAŁACZ KULTURY. W dniu 2 maja 2001 roku Minister Kultury i
Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej wyróżnił mnie
odznaką ZASŁUŻONY DZIAŁACZ KULTURY.
|
|
1980
- MEDAL
PAMIĄTKOWY Z
OKAZJI 65 ROCZNICA WYZWOLENIA KOŚCIOŁA LEŚNIAŃSKIEGO Z NIEWOLI CARATU.
W dniu 27 września 1981 roku generał Mieczysław
Boruta-Spiechowicz wziął udział w drugiej turze I Krajowego
Zjazdu Delegatów NSZZ Solidarność, a podczas swojego wystąpienia
powiedział między innymi: Bądźcie odważni w poszukiwaniu
prawdy....
|
|
|
|
|
|
DYPLOMY,
NOMINACJE...
|
|
|
2026 - Nominacja
do tytułu Osobowość Roku 2025 za: promowanie małych ojczyzn.
Osobista strona Michała Kurca jest miejscem, gdzie artysta, będący
Członkiem AFRP (Artysta Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej) dzieli
się swoim bogatym dorobkiem, który popularyzuje w Internecie od
1998 roku...
|
|
|
2024
-
DYPLOM ZA SZCZEGÓLNE ZASŁUGI DLA MIASTA SOKOŁÓW PODLASKI Z
GRATULACJAMI I ŻYCZENIAMI DALSZYCH SUKCESÓW. W dniu 10 grudnia
2024 podczas Uroczystej Sesji z okazji 600-lecia nadania naszemu
miastu praw miejskich.
|
|
2005
- DYPLOM W UZNANIU PRACY
NA RZECZ ROZWOJU SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ. W dn. 12 września 2005 r.
odbyło się w węgrowskim Starostwie okolicznościowe spotkanie.
Szczególnie zasłużonych w pracy na rzecz rozwoju społeczności
lokalnej uhonorowano specjalnymi dyplomami Zarządu Województwa
Mazowieckiego.
|
|
2001
- DYPLOM FOTOKLUBU
RP W UZNANIU ZASŁUG DLA ROZWOJU FOTOGRAFII ARTYSTYCZNEJ. W dniu 26
lutego 2001 roku podczas wernisażu wystawy fotografii cyfrowej
"Węgrowskie klimaty" w Węgrowskim Ośrodku Kultury
Prezes Fotoklubu RP Mieczysław Cybulski AFRP zdfp wręczył mi
Dyplom Fotoklubu RP
|
|
2001
-
DYPLOM
dla Michała Kurca autora serwisu :Fotografika i nie tylko" za
zajęcie I miejsca w konkursie portalu lokalnego sokolowpodl.pl
"Najlepsze strony Sokołowa".
|
|
1974
- DYPLOM
NACZELNIKA POWIATU SOKOŁOWSKIEGO ZA DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNO-OŚWIATOWĄ
W CUKROWNI. Dyplom wręczył zastępca Naczelnika Powiatu inż.
Lucjan Marasek w dniu 2.06.1974. - Dyplom był wyróżnieniem za
dziesięcioletnią działalność fotograficzną (instruktorską) w
Klubie Pracownika Cukrowni.
|
|
|
|
|
|
PODZIĘKOWANIA...
|
|
2025 -
Organizatorzy III spotkań
"Franciszkańska Kawa" w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie
serdecznie dziękują Szanownemu Panu Michałowi Kurcowi Artyście
fotografikowi i członkowi Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej
Stowarzyszeniu Twórców za pomoc w organizacji imprezy udostępnienie
ciekawych fotografii Pańskiego autorstwa związanych tematycznie z
węgrowską CEPELIĄ.
|
|
2024
- PODZIĘKOWANIE
- Ogromnie się cieszymy i bardzo dziękujemy, że udostępnił
Pan nam fotografię do programu "Wysłuchanie",
odcinek pt: "Sto tysięcy na dywanie biskupa" na
kanale Sekielski Brothers Studio.
|
|
2024
- PODZIĘKOWANIE - W imieniu produkcji programu "Mam
Zamek" serdecznie dziękuję Panu Michałowi Kurc'owi za
udostępnienie archiwalnych zdjęć wykorzystanych w odcinku poświęconemu
pałacowi w Patrykozach. Emisja (premiera) na Planete+
|
|
|
2011 -
PODZIĘKOWANIE Burmistrza Węgrowa i Dyrekcji i Pracowników WOK za
pomoc w organizowaniu imprezy XV Festiwalu Obrzędów Weselnych Węgrów
2011.
|
|
|
2010 -
Dziękujemy
za udział w projekcie "Twórcy rodem z Podlasia. Pana
dotychczasowa praca w zakresie propagowania szeroko rozumianej
kultury oraz dorobek artystyczny wzbogacają dziedzictwo kulturowe
naszego regionu. - Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach Filia w Sokołowie
Podlaskim.
|
|
2010 -
Mam
nadzieję, że piękne fotografie znajdujące się w tej publikacji,
a także zawarte w niej treści sprawią, że będzie to książka,
do której z przyjemnością będą Państwo powracać.
|

|
2009
- PODZIĘKOWANIA
STAROSTY WĘGROWSKIEGO I BURMISTRZA WĘGROWA z okazji 45-lecia działalności
artystycznej, W życzeniach od Starosty Węgrowskiego, Krzysztofa
Fedorczyka, czytamy m.in. „Proszę przyjąć gorące podziękowanie
za uwiecznianie i popularyzację najważniejszych wydarzeń z życia
Mieszkańców Węgrowa i Powiatu Węgrowskiego oraz promocję w
internecie najbardziej urokliwych zakątków naszej „małej
Ojczyzny”. Dziękując za niepowtarzalne obrazy
„obiektywem i sercem malowane” życzę jednocześnie
dalszych osiągnięć i inicjatyw twórczych”.
|
 |
2008
- PODZIĘKOWANIE
- za udostępnienie prac oraz pomoc w organizacji wystawy pt.: "Szukałem
Was, a teraz Wy przyszliście do mnie", Mając również na
względzie Pańską dotychczasową działalność, będącą świadectwem
aktywności i zaangażowania w życie kulturalne i promocję Węgrowa,
pragniemy Panu podziękować za pasję, trud i oddanie idei
upowszechniania świadomości kulturowej mieszkańców naszego
Miasta.
|
 |
2006
- GRATULACJE I
PODZIĘKOWANIE STAROSTY WĘGROWSKIEGO za wystawę Węgrowskie
klimaty III z okazji 565-lecia Węgrowa. Dziękuję za to, że
przyczynia się Pan do promocji kulturowego wizerunku Węgrowa i
Powiatu Węgrowskiego podczas ekspozycji wystawienniczych swoich
prac w regionie i województwie...
|
 |
2004
- PODZIĘKOWANIE ZA
WIELOLETNIĄ PRACĘ W WOK - dla Pana Michała Kurca za wieloletnie
zaangażowanie i kreatywność, wpływające na wzbogacenie oferty
kulturalnej Węgrowskiego Ośrodka Kultury oraz tworzenie pozytywnego
wizerunku naszej placówki.
|
 |
2004
- DEDYKACJA
prof. Marka Kwiatkowskiego: Szanownemu Panu Michałowi Kurcowi
patriocie Węgrowa, znakomitemu artyście z przyjaźnią Marek
Kwiatkowski. Sucha, 20 czerwca 2004 r. |
 |
2003
- PODZIĘKOWANIE
DYREKTORA GIMNAZJUM W WĘGROWIE. Składam serdeczne podziękowania
artyście fotografikowi Panu Michałowi Kurcowi za przeprowadzenie
zajęć z uczniami kl. I, przybliżenie tematyki fotografii
artystycznej, podzielenia się z młodzieżą swoją wiedzą i doświadczeniem
- Teresa Święcicka.
|
 |
1985
- Nagroda III
STOPNIA WOJEWODY SIEDLECKIEGO. Z satysfakcją zawiadamiam, że
Wojewoda Siedlecki przyznał Panu nagrodę III stopnia w wysokości
6.000 zł., która zostanie wręczona podczas uroczystego spotkania
z okazji Dnia Działacza Kultury. Gratuluję wyróżnienia,
|
|
Wspomnienia
Miło
jest - od czasu do czasu, powspominać radosne chwile. Spojrzeć na swoje dokonania...
|
Tak to się zaczęło...
Marzenia się spełniają... -
kiedy towarzyszy im ciągła praca w poznawaniu i doskonaleniu warsztatu, nieustannego poszukiwania nowych form wyrazu
artystycznego.
Doskonalenia siebie i doskonalenia moich podopiecznych -
nabywania przez nich umiejętności opowiadania obrazem o naszym życiu, otaczającym nas pięknie.
Dzielenia się nabytą wiedzą
- jest to dla mnie ważne. ►►
|
|
|
|
|
|
Podziękowanie
Z wyróżnień, jakie były mym udziałem, najwyżej
cenię dowody sympatii Tych, którzy odnaleźli dla siebie coś w
moich poczynaniach twórczych prezentowanych w postaci wystaw i albumów, w galeriach
na mojej autorskiej stronie.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za ciepłe słowa płynące z Waszych
Dobrych Serc.
Strona
(3) | 1 |
2 | 3 |
autor | galeria m
| galeria_1 | Fotoklub
RP
| ciekawostki | porady
| linki | kontakt

|