Spostrzeżenia nie-fotograficzne 

Godzina 9:03, ul. Mickiewicza - Węgrowski Ośrodek Kultury. 

 

 

Wielość spojrzeń...

 

Był trzynasty dzień czerwca 2010 roku, spacer... Wielokrotnie przechodząc w tym samy miejscu nie jesteśmy w stanie zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na...

 

Ul. Kilińskiego

... Piwonie - piękno formy i kształtu, bukiet zapachu lat młodości.

 

Drewniany dom...

... czas systematycznie zmienia jego formę, koloryt...

 

Ul. Kościuszki.

Przy furcie klasztornej odświętnie - odpust, biało-czerwona i zakaz wjazdu. 

 

Przed wejściem głównym... 

... nawiązałem rozmowę z 92-letnim parafianinem (piękny wiek) oraz sprzedawczynią obarzanków (odpust). Rozmawialiśmy o poszanowaniu dla ojca i matki i dyscyplinie w rodzinie - przypadkowe spotkanie, przypadkowy temat, a jak ważny w codziennym życiu Rodziny.

Z kościoła dobiegały słowa ks. Proboszcza "... Zachęcamy do ufnej modlitwy przed ołtarzem św. Antoniego. Z okazji naszego odpustu wszystkim Gościom jak i Wam drodzy Parafianie życzymy obfitych łask Bożych i wstawiennictwa u Boga naszego patrona św. Antoniego. W dniu dzisiejszym wierni, którzy byli u Sakramentów św. i nawiedzili nasz kościół oraz odmówili modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga i modlitwę w intencjach Ojca św. mogą zyskać odpust zupełny. Po każdej mszy św. błogosławieństwo Dzieci. Przed ołtarzem św. Antoniego można składać intencje do św. Antoniego."

 

 

Słowo Boże


Oto świadectwo dla tych właśnie czasów

 

1 List do Tymoteusza 2:3-6

 

"Oto co jest dobre i miłe w oczach Zbawiciela naszego, Boga,  który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy. Bo jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek - Chrystus Jezus. Dał On siebie samego na okup za wszystkich. Oto świadectwo dla tych właśnie czasów." 

 

 

Po drugiej stronie ulicy Kościuszki...

... ostatnie obrazy zabudowy drewnianej.

 

...

... słoneczny ganek I...

 

WIDOK KRZYŻA TWEGO PANIE... 

... NIECH W CIERPIENIACH ULGĄ STANIE

 

I na cmentarzu... - WIDOK KRZYŻA TWEGO PANIE... 

...

...

... NIECH W CIERPIENIACH ULGĄ STANIE (?)

 

Zdeformowane, rozsypujące się symbole kultu towarzyszą nam w naszej codzienności. W tej formie stają się symbolami obojętność, uśpienia duchowego, nie-wiary...

  

 

 2010.06.13


Copyright © design and photos by Michał Kurc