Europejskie Dni Dziedzictwa 2011


 Uroczyste otwarcie Europejskich Dni Dziedzictwa 

- zaproszeni Goście.

 

węgrowskie                            strona 3

kamienie milowe

 

10 września 2011 r. /sobota/

16:00 Uroczyste otwarcie Europejskich Dni Dziedzictwa

 

Promocja książki regionalnej

Sentymentalna przechadzka

 

Słowo wstępne wygłasza pani Małgorzata Piórkowska dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, na zakończenie zaprasza znakomitego odtwórcę roli proboszcza w filmie "U Pana Boga..." Krzysztofa Dziermę o promocję książki "Sentymentalna przechadzka".

 

"U Pana Boga za piecem" - wypowiedzi ks. proboszcza: 

 

Józuś, zaganiaj go do koryta, ale delikatnie, świnia też stworzenie Boże. Naucz się wreszcie, jak chcesz posadę utrzymać. Świnia z miłościo chowana dobre mięsko daje, a jak będziesz na nią krzyczał, nie daj Boże widłami poganiał, to co? A ja nawet w kiełbasie zestresowaną świnię wyczuję.


Ot, ciekawostka jaka: ludzie jak grzeszo, to powolutku, dokładnie, rozsmakowujo się w tym grzechu, a jak pokutę odprawiajo, to zawsze byle jak i po łebkach.

.Sentymentalna przechadzka - jest albumem opartym na materiałach zgromadzonych przez Dział Zabytków Regionalnych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Węgrowie.

 

 

Jak pan Krzysztof kreślił kilka ciepłych pozdrowień na kartach "Sentymentalnej przechadzki", w tym samym czasie skierowałem obiektyw na Kapelę podwórkową z warszawskiego Targówka.

 

Chłopaki ze Starej Paki i...

... Pani Agnieszka.

 

Piszą o sobie: Gramy folklor miejski warszawski, czyli piosenki okresu międzywojennego i przedwojennego. W repertuarze mamy także muzyczne akcenty patriotyczne oraz składanki biesiadne i utwory własne. Zespół istnieje już 15 lat, koncertując na imprezach plenerowych, festynach, piknikach, bankietach oraz imprezach dla instytucji i firm.

 

 

 

Agnieszka Wojakowska

 

 

Niespostrzeżenie, pani Agnieszka Wojakowska, prosto z koncertu, przenosi nas do... 

 

... ATELIER  SZPILMANA

 

  

 

 

XIX-wieczny Węgrowian portret własny

 

Migawki z wystawy "XIX-wieczny Węgrowian portret własny" - zdjęcia mieszkańców miasta, którzy zamieszkiwali Węgrów na przełomie XIX i XX wieku. Dla czytelności zdjęć pozwoliłem sobie na ekspozycję fragmentów fotografii...

 

  

570 URODZINY MIASTA

Galeria jest moim skromnym podziękowaniem za trud i wysiłek poniesiony przez Organizatorów, Artystów i Wykonawców projektu. Dziękuję.

 

Strona | 1 | 2 | 3

 na stronie od 2011.09.15


Copyright © design and photos by Michał Kurc