Z życia Węgrowa - galeria m

Galeria - Księżniczka czardasza


 

Akt I

Perypetie sercowe bohaterów operetki "Księżniczka czardasza" rozpoczynają się w budapeszteńskim kabarecie "Orpheum". Gwiazda lokalu - Sylwia żegna się ze swoimi fanami przed tournee w Ameryce. Tymczasem pałający do niej gorącym uczuciem arystokrata Edwin błagając dziewczynę o pozostanie przyrzeka jej małżeństwo w ciągu ośmiu tygodni. Niestety para musi się rozstać - Edwin zostaje wezwany przez rodziców do Wiednia. Od życzliwych Sylwia dowiaduje się że, ukochany ma tam wziąć ślub z przyjaciółką z dzieciństwa. Zrozpaczona postanawia wyjechać do Ameryki.

 

 

Akt II

Rodzice Edwina wydają bal, na którym mają uroczyście oznajmić światu wiadomość o jego zaręczynach z hrabianką Stasi. Ponieważ jest to wieczór szczególny - do tego dnia Edwin zobowiązał się pojąć za żonę Sylwię - przybywa ona na bal, ale jako świeżo poślubiona "małżonka" hrabiego Boni. Piękna hrabina oczarowuje wiedeńską śmietankę towarzyską. Mimo gry pozorów uczucie wybucha z dawną mocą. Dodatkowo Boni traci głowę dla Stasi. Wszystko zdaje się zmierzać w dobrym kierunku - Edwin szczęśliwy z obrotu sprawy chce bez uszczerbku dla dobrego imienia rodziny pojąć za żonę rozwiedzioną hrabiankę. Tymczasem Sylwia - demaskując się, oznajmia, że jako zwykła szansonistka nie narazi arystokraty na mezalians i zwalnia Edwina z danego słowa.

 

   

 

Akt III

Sylwia ucieka z Bonim do hotelu. Edwin szuka ukochanej, ale wkrótce sam musi kryć się przed szukającym go ojcem. Tymczasem na jaw wychodzi rodzinna tajemnica - matka Edwina - księżna była w młodości także zwykłą szansonistką. Edwin jest "dziedzicznie obciążony". Hrabia Boni doprowadza do szczęśliwego finału - straszy Sylwię wizją samobójczej próby ukochanego. 
Młodzi padają sobie w ramiona.

 

 

Copyright © 2006 Mazowiecki Teatr Muzyczny OPERETKA

 

 

Z życia Węgrowa - galeria m


Copyright © design and photos by Michał Kurc